Эль-Мансура

Готелі
Опис курорту

Ель-Мансура – місто в Єгипті, розташоване в дельті Нілу на східній стороні рукава Дум’ят, приблизно в 120 км на північний схід від Каїра. Ель-Мансура – адміністративний центр губернаторства (мухафази) Дакахлія. За даними перепису 2006 року в місті проживає близько – 450 000 чоловік. На протилежному березі Нілу розташоване місто Тальха, разом з яким Ель-Мансура утворює метрополію.
Місто засноване в 1219 році братом Саладіна, Абубакром Маліком Аль-Аділем I (відомим так само як Сафадін) з династії Айюбідів. По-арабськи Мансура означає «Перемога». Так місто назване на честь перемоги єгиптян в 1250 році в битві над Людовіком IX за часів сьомого хрестового походу. Під час четвертої арабо-ізраїльської війни в жовтні 1973 біля Ель-Мансури відбулася найбільша повітряна Битва. 14 жовтня 160 ізраїльських літаків, в основному винищувачі-бомбардувальники F – 4E Фантом і штурмовики A-4F/H Скайхок, планували атакувати військові аеродроми, розташовані біля Ель-Мансури і Тальха. Але ізраїльські літаки були перехоплені єгипетською авіацією і зазнали серйозних втрат. У бою було знищено 17 ізраїльських літаків, втрати єгиптян склали 6 літаків. На честь цієї перемоги 14 жовтня святкується в Єгипті як день Військово-Повітряних сил.
Економіка Ель-Мансури заснована на торгівлі, сільському господарстві та нещодавно відкритому природному газі. У районі працює кілька великих бавовняних фабрик, текстильних і маслоробних підприємств.

Краща пропозиція по країніКращі готелі
За рейтингом Турправди