Андорра
Про Андорру

Андорра – маленьке князівство у самому серці Перенеїв, між Іспанією та Францією. Її історія налічує близько тисячі років. Але туристів сюди приваблює не стільки давня історія, хоча і пам’ятників в Андоррі збереглося доволі, скільки неймовірно красива гірська природа, налагоджений сервіс та чудові лижні траси. Бонусом до активного відпочинку можна вважати термальні джерела й те, що Андорра входить у вільну економічну зону, що не могло не позначитися на цінах в цьому регіоні, сприяючи гостям, люблячим поєднувати туризм та шопінг.

До недавнього часу Андорра була досить закритою державою. Уявіть собі, до 1993 року Андорра перебувала під подвійним протекторатом – Франції та єпископа Урхельского та виплачувала своїм сюзеренам щорічну данину: 960 франків – президенту Французької республіки, 460 песет, 12 головок сиру, 12 каплунів, 12 куріпок, 6 окороків – Урхельскому єпископу.

Тільки у 1976 була утворена перша політична партія – Демократична партія Андорри.

Сьогодні Андорра – «парламентське князівство». Згідно Конституції 1993, Князівство Андорра – парламентська демократія. Главами держави залишаються князі-співправителі, представлені в Андоррі своїми намісниками («вігье»). Однак їх влада в основному номінальна.

Територія Андорри займає 468 км. Столиця – Андорра-ла-Велья – знаходиться на висоті 1029 м над рівнем моря. Це сама високогірна столиця Європи.

Населення за національним складом (2013):

  • андорранци – 45,98%
  • іспанці – 26,37%
  • португальці – 14,20%
  • французи – 4,86%
  • англійці – 1,27%
  • інші національності – 7,32%.

У даний час князівство процвітає в основному завдяки туризму. Андорру щорічно відвідують до 9 млн. туристів. Саме тому ми зараз пишемо про Андорру.

Багато хто вважає, що гірськолижний відпочинок у Андоррі – це оптимальне співвідношення ціни та якості. Лижна Андорра це величезна різноманітність відмінно підготовлених лижних трас та безліч apress-ski розваг.

Гірськолижні курорти Андорри умовно можна розділити на дві зони:

  • Гранд Валіра (Grandvalira): курорти Сольдеу-Ель Тартер, Пас Де Ла Каса-Грау Пик
  • Валь Норд (Vallnord): курорти Пал-Арінсал, Ордино-Аркалис
Столиця Андорра-ла-Велья
Мова Каталонська
Площа
НаселенняКращі готелі країни
За рейтингом Турправди