Тіват

Готелі
Опис курорту

Тіват – сучасне портове місто, розташоване при в’їзді в Бококоторську затоку, його називають воротами Бококоторської бухти. Це мальовниче містечко, оточене красивим парком Адріатичного узбережжя, який створювали моряки, що привозили сюди з усіх кінців світу екзотичні рослини. Тіват – це зелене місто. Особливо гарний міський парк, в якому ростуть пальми, мімози та ін. Тіват – це ще й повітряні ворота Чорногорії – в 5 км від міста розташований Міжнародний аеропорт. Місто назване по імені іллірійської цариці Теути, яка любила відпочивати в цих краях. У середні століття Тіват був місцем літнього відпочинку Которської аристократії. Зараз на цих землях розміщені міські музеї та галереї.
У 1889 році в цих місцях був побудований Військово-морський арсенал, після чого Тіват отримав статус міста. У 1971 році поблизу був відкритий міжнародний аеропорт Тіват. З найдавніших часів до наших днів дійшли залишки пам’яток архітектури іллірійського, римського і візантійського періодів – це церкви Св. Віда, Св. Луки, Св. Гавриїла. Добре збереглися середньовічні церкви Св. Сергія, Св. Антона і Св. Петра. Біля Тівата в морі є невеликий архіпелаг – острови Превлака, Святого Марка і Оток. На острові Превлака (інша його назва – острів квітів) знаходяться руїни монастиря Святого Михайла (IX століття). На острові Оток – монастир Ордена єзуїтів з церквою Богородиці.
У районі архіпелагу завжди дуже спокійне море, що дозволяє протягом усього сезону займатися водними лижами. Чудовий середземноморський клімат (більше 200 сонячних днів на рік), багата рослинність, кристально чисте море приваблюють сюди туристів. У місті працюють літній театр, краєзнавчий музей, художні галереї. З Тівата відходять комфортабельні лайнери, що пропонують морську прогулянку по Бококоторской бухті із зупинкою на пляжі Жаніца, туристи мають можливість побачити такі міста як Котор, Герцег Нові і два мальовничих острова (Госпа од Шкрпла і Святого Джорджія) в районі міст Рісан і Пераст.
Незважаючи на те, що це наймолодше місто Бокі, у нього багато цікавих і привабливих місць. У центрі міста – Renaissance Summer House Buca, Ostrvo Cvijeca (квітковий острів) з ритуальними пам’ятниками, Gornja Lastva – старий центр на висоті 300м над рівнем моря, дивовижний пляж Plavi Horizonti і острів Святого Ніколи – місця, які туристи обов’язково повинні відвідати в Тіваті. Яскраво вираженої пляжної лінії у курорту немає, в основному це пляжі-платформи. Всі вони муніципальні.

Кращі пропозиції по країні