Рига

Готелі
Опис курорту

Рига – це не тільки столиця Латвії, найбільше місто в країні і найбільший порт, це ще й місце, де надається чудова можливість зануритися в затишну атмосферу старовини, насолодитися чудовими пам’ятками архітектури. Рига виникла на місці стародавнього поселення лівів, там, де річка Рідзене впадала в Даугаву. Від річки Рідзене місто і отримало свою назву. Як місто Рига вперше згадується в хроніці Генріха Латвійського в 1201 році. Саме в цей час німецькі лицарі побудували тут на місці торгового поселення факторію. Виникнувши на стику морських і сухопутних шляхів, місто в кінці 18 століття користувався монопольними правами посередника російської торгівлі по Західній Двіні.
Пам’ятки
На правому березі Даугави знаходиться найдавніше ядро Риги – Старе місто, що зберегло мережу вузьких середньовічних вулиць. У Старому місті зосереджені численні пам’ятки архітектури. Вузькі криві вулиці, облямовані невисокими будинками зі старовинними ліхтарями біля порталів. Така вулиця Ридзинес. На сусідніх вулицях Вецпілсетас і Сарканас Гвардес досі збереглися багатоповерхові комори з критими червоною черепицею загостреними дахами і висячими уздовж стін канатами підйомних лебідок. Це пам’ятка архітектури 18 століття. У будівлі Ризької філармонії, яка знаходиться на вулиці Анату, в 16-17 століттях розташовувалася Велика Гільдія – місце зборів купців. У Мюнстерському залі збереглися герби народів, що входили в Ганзейський союз.
Навпаки розміщується Мала Гільдія. Вікна прикрашені вітражами-картинами, що розповідають про різні ремесла. З іншого боку будівлі філармонії проходить вулиця Зіргу (Кінна). Вуличка залишилася такою ж вузенькою, якою була в середні століття, коли нею користувалися лише пішоходи та вершники. Про купецьке минуле старого міста свідчать будинки іменитого Ризького бюргера Данненштерна і великого торговця Рейтерна, побудовані в кінці 17 століття, Середньовічні житлові будинки «Три брати» 15-16 століття.
У Старому місті зосереджені численні пам’ятки архітектури, в тому числі чудова романо-готична Домська Церква (13 століття). Тут же ви можете почути чудові органні концерти з творів Баха, Генделя, Моцарта, Бетховена та ін. Орган Домського собору (1885-86) є найбільшим в Європі. З інших пам’яток архітектури варто згадати готичну церкву Петера, Церква Яна (вперше згадується в 1297 році), колишній Орденський замок (1330), Церква Петера-Павла. Стару Ригу облямовує півкільце бульварів. Посередині бульварів знаходиться Бастіонна гірка, насипана біля каналу з уламків міських стін, що оточували місто, в 1857-58 роках.
У місті велика кількість музеїв і виставкових залів: музей Мистецтв (11.00-17.00, крім вівторка), Історичний музей (10.00-17.00, крім понеділка і вівторка), музей Декоративного і прикладного мистецтва, музей Зарубіжного мистецтва, музей Природи, музей Історії Риги, та інші. Коли настає вечір, перед рижанами і гостями міста відчиняють свої двері 8 театрів, цирк, концертні зали.
Кращі готелі
За рейтингом Турправди